Menu

Honeywell Alev ve Gaz Algılama Sistemleri

Home / Products

HONEYWELL ANALYTICS - ALEV VE GAZ ALGILAMA SİSTEMLERİ

      HONEYWELL ANALYTICS, endüstriyel alanda 50 yılı aşkın tecrübesi sayesinde daha en başından bugüne dek gaz algılama konusunda öncü ve lider oldu. Tarihimiz boyunca ürettikleri pek çok ürün performans, kullanım kolaylığı ve yenilikçilik bakımından gaz algılamada yeni standartlar belirledi. Günümüzde ise, ürünlerinin pek çok endüstri kolunun ve uygulamanın gereksinimlerini karşılayacak ve gaz algılama maliyetlerini en aza indirip en yüksek seviyede emniyet sunacak biçimde tasarlanıp geliştirilmektedir.

      ENDÜSTRİYEL GAZ ALGILAMA SİSTEMLERİ;
Zehirli veya yanıcı gazların endüstriyel bir sürecin parçası veya yan ürünü olduğu her yerde, insanlar, mülkler ve üretkenlik için tehdit oluştururlar. Honeywell Analytics, gaz tehditlerine karşı ilk savunma hattınız olarak hizmet verecek eksiksiz bir sağlam, güvenilir, sabit noktalı gaz dedektörleri serisi sunar.
Endüstriyel ürün hattı, Honeywell gaz algılama teknolojilerinin (elektrokimyasal, katalitik sensör, açık alan-open path ve kızılötesi noktasal) tam spektrumunu içerir ve güvenlik yönetimine uyumlu bir gaz algılama sistemi veya entegre yangın / gaz sistemi seçmek için "tek noktadan" bir çözüm sunar . İhtiyacınız ister geniş bir alandaki gaz tehlikelerini ister uygun bir merkezi tesisten birkaç ayrı konumu izlemek olsun, Honeywell Analytics'in bir çözümü vardır.
Uygulamalar arasında petrol ve gaz, petrokimya, özel kimyasallar, endüstriyel soğutma, su ve atık su arıtımı, plastikler ve lifler, kağıt hamuru ve baskı, tarım, imalat ve diğer endüstriyel işlemler yer almaktadır.

Genel broşür için tıklayınız (Gaz Algılama Sistemleri)
SEARCHPOINT OPTIMA PLUS - NOKTASAL IR GAZ DEDEKTÖRÜ
Honeywell Search Point Optima Plus

Honeywell Analytics, noktasal kızılötesi gaz algılamanın tasarım-imalat-kurulum-bakımında 40 yılı aşkın deneyime sahiptir. Şu anda hafif sanayiden en zorlu açık denizlere (offshore) kadar geniş bir uygulama yelpazesinde 100.000'den fazla kızılötesi noktasal hidrokarbon gaz dedektörünün dünya çapında kurulumuna sahiptir.

Searchpoint Optima Plus, potansiyel olarak patlayıcı atmosferlerde kullanım için onaylanmış-sertifikalı bir kızılötesi noktasal Hidrokarbon Gaz dedektörüdür. Geleneksel elektro katalitik tabanlı gaz dedektörlerine kıyasla daha az rutin bakım, düşük işletme maliyeti sağlar. Gelişmiş dahili arıza teşhisi ve yanlış alarm önleme algoritmalarının geliştirilmesi, Searchpoint Optima Plus'ın en yüksek seviyede operasyonel bütünlük sunmasını sağlar.

Datasheet için tıklayınız (Searchpoint Optima Plus)SEARCHLINE EXCEL OPEN PATH (AÇIK ALAN) IR GAZ DEDEKTÖRÜ
Honeywell Search Line Excel

Searchline Excel, sektördeki zorlu uygulamalarda kurulu 6.000'den fazla ünite ile dünyanın en çok satan kızılötesi açık ortam (open path) gaz dedektörüdür. Searchline Excel'in temel tasarımı ilk lansmanından bu yana aynı kaldı ve sahaya liderlik etmeye devam ediyor.

Searchline Excel, güneş ışığından veya yoğun ışık/alev parlama yığınları, ark kaynağı veya yıldırım gibi diğer radyasyon kaynaklarından gelen parazitlere tamamen bağışıktır.Searchline Excel'de kullanılan patentli optik tasarım, açık ortam gaz algılamanın tüm zorluklarına tam olarak hitap eden mevcut tek çözüm olduğunu kanıtlamıştır.

Searchline Excel, her türlü sis ve / veya yağmuru tam olarak telafi eden patentli bir çift bant geçiş filtresi kullanır ve böylece tüm iklim koşullarında doğru ve güvenilir bir şekilde çalışmaya devam etmesine izin verir.

Datasheet için tıklayınız (Searchline Excel)
XNX UNIVERSAL TRANSMITTER
Honeywell XNX Universal Transmitter

XNX'in avantajı, Honeywell Analytics'in kendi ürünü olan Searchline Excel, Searchpoint Optima veya diğer marka gaz dedektörlerini, endüstri standardı PLC'leri ve üçüncü parti gaz algılama - izleme kontrolörleri de dahil olmak üzere dijital bir veri yolu sistemi üzerindeki diğer güvenlik ekipmanlarıyla çalışan, kullanımı basit, az bakım gerektiren evrensel bir platform olmasından gelir.

XNX; Elektrokimyasal, Kızılötesi ve Katalitik Sensörlü gaz dedektörlerini destekler ve standart 4-20mA haberleşme ve HART kullanır; seçenekler arasında Modbus, Fieldbus üç röleye kadar, mevcut HART el cihazlarını kullanarak yapılandırma ve teşhis için yerel bir Hart Adaptörü bulunur. 200'den fazla benzersiz konfigürasyonla XNX, petrol - gaz, kimya, atık su ve diğer endüstrilerde Sınıf 1 / Sınıf 2 kendinden emniyetli, patlamaya dayanıklı gereksinimleri karşılar.

Muhafaza, deniz sınıfı kaplamalı paslanmaz çelik veya alüminyum olarak mevcuttur. Metrik veya NPT versiyonlarında bulunan beş dişli bağlantı noktası ve sağlamlaştırılmış montaj seçenekleri, nihai kurulum esnekliği sağlar. Çeşitli algılama teknolojileri üzerine kurulu enstrümantasyon, vericiye yerel olarak veya uygun aksesuarlarla uzaktan bağlanabilir.

Datasheet için tıklayınız (XNX Universal Transmitter)


OELD OPTIMA EXCEL LOCAL DISPLAY
Honeywell OELD Optima Excel Local Display

Optima Excel Local Display (OELD), yanıcı hidrokarbonlar için Searchpoint Optima Plus ve Searchline Excel kızılötesi dedektörleri için akıllı bir bağlantı kutusudur. Dedektör ve kontrolör arasında 4-20 mA iletişim köprüsü sağlamaya ek olarak, gaz sensörü lokal ekranı, okuma ve durum bilgisi için bir LCD ekran içerir. Bir bakışta dedektör durumunu anlayabilmek için "trafik ışığı" göstergesi ve bakım ve müdahaleleri kolaylaştırmak için Bluetooth Low Enerji (BLE) bağlantısı mevcuttur. OELD'yi kendinden emniyetli (intrinsically safe) ve sağlamlaştırılmış (ruggedized) akıllı telefonunuzla eşleştirmeniz yeterlidir, daha sonra OELD akıllı telefon uygulamasını kullanarak 10 metreye kadar uzaklıktan gaz dedektörü ile etkileşim kurulabilir.

OELD akıllı bağlantı kutusu, uzaktan görülebilen parlak gösterge ışıklarına sahiptir, burada yeşil normal çalışmayı, sarı bir arızayı ve kırmızı bir alarmı gösterir. Ayrıca gaz konsantrasyonu ve ölçüm birimleri dahil olmak üzere dedektör durumu hakkında gerçek zamanlı bilgileri anlık olarak sağlar.

Datasheet için tıklayınız (OELD Optima Excel Local Display)

HALO LED BAĞLANTI KUTUSU
Honeywell HALO LED BAĞLANTI KUTUSU

HALO, Searchpoint Optima Plus ile kullanım için ATEX / IECEx sertifikalı bir EX bağlantı kutusudur ve bir bakışta yerel görsel durum göstergesi sağlar. Sensör durumunu uzaktan bile bir bakışta gösteren yerel bir ekran sağlayarak Searchpoint Optima Plus noktasal kızılötesi hidrokarbon gaz dedektörünü geliştirir. Ayrıca isteğe bağlı kendinden emniyetli (IS) bir HART® bağlantı noktası aracılığıyla kolay etkileşim sağlar.

HALO, durumunu belirtmek için anında tanınan üç "trafik ışığı" rengi kullanır. LED ışık halkası, normal çalışmayı belirtmek için yeşil yanar, bir arıza / engellemeyi belirtmek için sarı renkte yanar ve bir alarmı belirtmek için kırmızı yanıp söner. Bu, alandaki herkesin herhangi bir dedektörün durumunu net ve anında görmesini sağlar. Dedektör erişimi zor bir alanda bulunuyorsa, operasyonel durumu belirlemek için özellikle yararlı olabilir.

Datasheet için tıklayınız (HALO LED BAĞLANTI KUTUSU)      ENDÜSTRİYEL ALEV ALGILAMA SİSTEMLERİ;
Honeywell Analytics Alev Algılama Sihirbazı, uygulamanız için en iyi Alev Dedektörü seçiminde rehberlik edecek, Uygulama tabanlı bir araçtır. Her biri kılavuz içeren bir dizi soru, konuşlandırılacak en iyi Alev Dedektörünü belirleyerek ihtiyaçlarınızın tanımlanmasında size yol gösterecektir. Her türlü ek bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Honeywell Analytics Alev Algılama Sihirbazı

Genel broşür için tıklayınız (Alev Algılama Sistemleri)
FS24X MULTI-SPECTRUM TRIPLE IR ALEV DEDEKTÖRÜ
FS24X MULTI-SPECTRUM TRIPLE IR ALEV DEDEKTÖRÜ

FS24X, FSX ileri teknoloji Elektro-Optik yangın dedektörleri ailemizin bir parçası olan en yeni nesil yüksek teknolojili Çoklu Spektrumlu Üçlü IR (IR / IR / IR / Görünür) Alev Dedektörüdür. Patentli * WideBand IR ™, WideBand 4.3 mikron IR ™ ve Görünür algılama teknolojimizi kullanan FS24X, alev algılamada bir kuantum sıçramasıdır. Gelişmiş yazılım algoritmaları ve çift mikroişlemci, FS24X'in optimum yanlış alarm reddi ile birlikte en yüksek yangın algılama performansına sahip olmasını sağlar.

Yüksek hızlı solid-state Quantum sensörleri kullanan WideBand IR ™ Kızılötesi teknolojisi, tüm hava koşullarında hidrokarbon ve hidrokarbon olmayan her tür yangının algılanmasına olanak tanır. Dedektörün sinyali sıradan bir pencere camı tarafından engellenirse, patentli WideBand IR sensörleri yangına alarm vermeye devam eder, ancak daha düşük bir hassasiyet ve daha yavaş yanıt süresi ile.

Çift mikroişlemci, hızlı ve güvenilir performansla birlikte yüksek düzeyde arıza korumalı çalışma sağlar. Ana Mikroişlemci, yüksek hızlı dijital örnekleme ve sinyal işleme hesaplamaları gerçekleştirirken, yardımcı mikroişlemci çeşitli sensör verilerini işler, iletişimi sağlar, kendi kendine teşhis gerçekleştirir (self diagnostic) ve arayüz çeşitliliği sağlarken, olay günlüğü ve FirePic™ verilerini depolamak için ek hafıza sunar.

FSX dedektör ailesi, patentli FirePic veri depolama ve bilgi alma özelliğine sahiptir. FirePic™, yangın sonrası analizi ve yangın nedeninin varsayımı için dedektörün geçici olmayan flash belleğinden kurtarılabilen yangın öncesi verilerini kaydeder. Ek olarak, benzersiz Gerçek Zamanlı Grafikleme (RTG ™), Dedektörün gerçekte gördüğü verilerin görüntülenmesine izin verir.

FS24X Alev Dedektörü, bir feet kare Heptan referans ateşinin tespiti için 200 feet'ten daha büyük bir algılama aralığına (Çok Yüksek Hassasiyet ayarı) sahiptir ve hacimsel kapsama açısından diğer Multi-Spectrum IR Dedektörlerinden çok daha büyük bir görüş konisine sahiptir. Bu, diğer üreticilerin dedektörlerine kıyasla daha az dedektörün kullanılabileceği anlamına gelir.

Datasheet için tıklayınız (FS24X MULTI-SPECTRUM TRIPLE IR ALEV DEDEKTÖRÜ)
FS20X UV/IR ALEV DEDEKTÖRÜ
FS20X UV/IR ALEV DEDEKTÖRÜ

Oldukça başarılı ve güvenilir SS4 Alev Dedektörü temeline dayanan FS20X Alev Dedektörü, Kızılötesi ve Ultraviyole algılama teknolojilerini entegre etmede bir kuantum sıçramasını temsil ediyor. FS20X, kanıtlanmış bir UV güneş koruma sensörüne sahip bir Çok Spektrumlu ve UV / Çift IR / VIS (visible - görünür) Alev Dedektörüdür. FS20X, geleneksel UV/IR dedektörlerine kıyasla daha geniş bir sıcaklık aralığında ve çok daha uzun bir algılama aralığı ile yangınlara daha hızlı yanlış alarmsız yanıt verir.

Dar bantlı 4,3 mikron IR sensörleri kullanan geleneksel ve eski teknolojiye sahip UV / IR dedektörleri, dumanlı yangınlara veya dedektör merceğinin yağ ve diğer maddelerle kirlenmiş olması durumunda yanıt vermez çünkü hem UV hem de 4,3 mikron sinyaller zayıflatılır, engellenir veya kalın duman, kir, yağ tabakası tarafından emilir. Ayrıca, bu eski teknoloji UV / IR dedektörleri, sıradan bir pencere camının arkasına kurulurlarsa herhangi bir yangına alarm vermezler.

Çift mikroişlemci, hızlı ve güvenilir performansla birlikte yüksek düzeyde arıza korumalı çalışma sağlar. Ana Mikroişlemci, yüksek hızlı dijital örnekleme ve sinyal işleme hesaplamaları gerçekleştirirken, yardımcı mikroişlemci çeşitli sensör verilerini işler, iletişimi sağlar, kendi kendine teşhis gerçekleştirir (self diagnostic) ve arayüz çeşitliliği sağlarken, olay günlüğü ve FirePic™ verilerini depolamak için ek hafıza sunar.

FSX dedektör ailesi, patentli FirePic veri depolama ve bilgi alma özelliğine sahiptir. FirePic™, yangın sonrası analizi ve yangın nedeninin varsayımı için dedektörün geçici olmayan flash belleğinden kurtarılabilen yangın öncesi verilerini kaydeder. Ek olarak, benzersiz Gerçek Zamanlı Grafikleme (RTG ™), Dedektörün gerçekte gördüğü verilerin görüntülenmesine izin verir.

FS24X Alev Dedektörü, bir feet kare Heptan referans ateşinin tespiti için 200 feet'ten daha büyük bir algılama aralığına (Çok Yüksek Hassasiyet ayarı) sahiptir ve hacimsel kapsama açısından diğer UV/IR Dedektörlerinden çok daha büyük bir görüş konisine sahiptir. Bu, diğer üreticilerin dedektörlerine kıyasla daha az dedektörün kullanılabileceği anlamına gelir.

Datasheet için tıklayınız (FS20X UV / IR ALEV DEDEKTÖRÜ)
FS100L UV, UV/IR, TRIPLE IR ALEV DEDEKTÖRÜ
FS100L UV, UV/IR, TRIPLE IR ALEV DEDEKTÖRÜ

Honeywell Analytics'ten çok çeşitli Hafif Endüstriyel yangın algılama için en yeni Optoelektronik alev dedektörü.

Hem iç hem de dış mekanlarda çok çeşitli yangından korunma uygulamalarına hitap eder. Çok çeşitli alevli yangınları kapsayacak şekilde 3 versiyonu vardır: Ultraviyole (UV), Ultraviyole / Kızılötesi (UV/IR) ve Üçlü Kızılötesi (IR3).

Çok çeşitli Hidrokarbon ve Hidrokarbon dışı yangınları tespit eder;
Çok çeşitli Hidrokarbon ve Hidrokarbon olmayan alevli yangınları tespit etmek, birçok uygulama alanının ele alınabileceği anlamına gelir.

Geniş görüş açısı;
Yayılan enerjinin sabit açılı bir Görüş Alanında optik olarak algılanması, büyük bir risk alanını kapsamayı sağlar. Basit (isteğe bağlı) montaj braketi, FSL100'ün tehlikeyi kapsayacak şekilde kurulmasına ve hizalanmasına izin verir.

Hızlı cevap
Diğer teknolojilerden çok daha hızlıdır, alevli yangınlara saniyeler içinde yanıt vererek, yangının tırmanmasından önce tehlikeye daha hızlı karşılık vermeyi sağlar.

Röle ve akım çıkışı (Hata ve Alarm)
Temel bağlantı için analog kademeli çıkış ve Alarm / Hata röleleri.

Dahili Otomatik Test ve Kullanımı Basit Test Lambaları
FSL100, sürekli dahili olarak kendi kendine teşhis gerçekleştirir (self diagnostic). Test lambaları ile de, temel operasyonel ve görüş alanı testlerine olanak sağlanır.

Datasheet için tıklayınız (FS100L UV, UV/IR, TRIPLE IR ALEV DEDEKTÖRÜ)