Menu

MICROPACK Visual Flame Detector

Home / Products

MICROPACK Visual Flame Detector - Görsel Alev Dedektörü

      MICROPACK, 30 yılı aşkın bir süredir Petrol ve Gaz endüstrisi ile aktif olarak çalışmaktadır ve bugün Yangın ve Gaz tehlike algılama teknolojilerinde uzman olarak tanınmaktadır.

      1980'lerin başında MICROPACK, açık deniz (offshore) proses kontrol ve güvenlik sistemlerinde yer aldı. Bu, Chevron Ninian sahası gibi büyük müşterilere ve kuruluşlara geliştirme, devreye alma ve destek hizmetlerini kapsıyordu. 1980'lerin sonlarında, MICROPACK optik yangın ve gaz algılama teknolojilerinde alana öncülük etti ve sonuç olarak MICROPACK bugün piyasada bulunan birçok önde gelen algılama teknolojisinin geliştirilmesinde rol aldı.

      MICROPACK ayrıca yangın araştırma çalışmaları ve açık deniz (offshore) ortam koşullarının optik algılama yöntemleri üzerindeki etkileri konusunda da deneyimlidir. Bu çalışma, MICROPACK'in yangın ve gaz algılama sistemlerinin performansını ölçmek için bir dizi yangın ve gaz haritalama aracı geliştirmesine yol açmıştır. Bu alanda pazar lideri olarak kabul edildi.

      Bu deneyim, MICROPACK'in benzersiz uzmanlık bilgisini ve uzmanlığını Görsel Alev Algılama Sistemi de dahil olmak üzere kendi ürün yelpazesinde uygulamasına yol açtı. MICROPACK'in Görsel Alev Algılama Sistemi, 15 yıldan uzun süredir dünya çapında kurulmuş ve başarıyla çalıştırılmıştır.

      Alev Dedektörü ürün yelpazesinde 3 farklı seçenek bulunmaktadır.

Broşür için tıklayınız (Alev Dedektörleri Genel Katalog)

FDS301 VISUAL FLAME DETECTOR WITH VIDEO - GÖRSEL/OPTİK ALEV DEDEKTÖRÜ, VIDEO ÇIKIŞLI

Hızlı optik alev algılamanın kritik olduğu ve rahatsız edici alarmların bir seçenek olmadığı tehlikeli endüstriyel alanlar için tasarlanmıştır!

MICROPACK FDS301, patlamaya dayanıklı (explosion proof) bir görsel alev dedektörüdür. FM ve SIL 2 sertifikalı alev algılama algoritmaları ve yerleşik dijital sinyal işleme sayesinde alevlerin karakteristik özelliklerini görsel olarak algılamak için canlı video görüntülerini işler. Bugün piyasadaki en güvenli ve en gelişmiş alev dedektörüdür ve dünyanın dört bir yanındaki en zorlu konumlardaki kurulum geçmişi, cihazın son derece sağlam olduğunu kanıtlamıştır.

Alev Algılama ve Canlı Video

FDS301, standart çift bükümlü kablo üzerinden canlı video sinyali verme özelliğine sahiptir. Canlı video, yangını anında görsel olarak doğrulayarak, personeli potansiyel olarak tehlikeli durumlara gönderme ihtiyacını ortadan kaldırır ve yaralanma riskini azaltır.

Dahili Alev Video Kaydı

Her FDS301, alarm videosunun 17 saniyesini kaydedebilen dahili bir Micro-SD kart içerir - 8,5 saniye ön alarm ve 8,5 saniye alarm sonrası. Bu video kaydı, olay analizi sırasında paha biçilmez olduğunu kanıtlıyor ve daha da önemlisi, asla bilinmeyen bir alarmınız olmayacak. Bu özellik, yangın yaşayan operatörlerin aynı olayın bir daha meydana gelmemesini sağlamak için önleyici tedbirler almasına olanak sağlayacaktır.

Broşür için tıklayınız (FDS301 Visual Flame Detector with Video - Görsel/Optik Alev Dedektörü, Video Çıkışlı)
FDS300 VISUAL FLAME DETECTOR - GÖRSEL/OPTİK ALEV DEDEKTÖRÜ

Hızlı optik alev algılamanın kritik olduğu ve rahatsız edici alarmların bir seçenek olmadığı tehlikeli endüstriler için tasarlanmıştır!

MICROPACK FDS300, patlamaya dayanıklı bir görsel alev dedektörüdür. Alev algılama algoritmaları ve yerleşik dijital sinyal işleme sayesinde alevlerin karakteristik özelliklerini görsel olarak algılamak için canlı video görüntülerini işler.

Rakipsiz Yanlış/Hatalı Alarm Bağışıklığı

Micropack FDS300'deki benzersiz alev algılama algoritması, gerçek yangın koşullarını ve geleneksel dedektörlerin körleşmesine veya istenmeyen alarmlar üretmesine neden olabilecek diğer radyant kaynaklar arasında ayrım yapabilir. Dedektör, sıcak çalışma, sıcak CO2 emisyonları ve parlama yansımaları gibi yaygın istenmeyen alarm kaynaklarından etkilenmez. Bu, onu petrol platformunuz veya endüstriyel tesisiniz için harika bir ortak yapar.

Artırılmış Hassasiyet - Maksimum Kapsama

FDS300, 60 metreden n-heptan 0,1 m2 tava ateşine kadar artırılmış bir menzil ile benzersiz 120 ° yatay ve 80 ° dikey görüş alanına sahiptir. Bu dedektörden sağlanan geniş kapsama alanı, gerekli birim sayısını azaltarak bakım ve kurulum maliyetlerinin azalmasına neden olur. Görüş Alanı dikdörtgen bir piramit şeklidir ve algılama elemanının radyal bir çıkıntısını temsil eder; bu nedenle, mevcut tüm alev dedektörlerinin en geniş kapsama alanını sağlar. Bu benzersiz Görüş Alanı, geleneksel alev dedektörlerinin aksine dış sınırlarda azalmaz.

Broşür için tıklayınız (FDS300 Visual Flame Detector - Görsel/Optik Alev Dedektörü)
FDS303 Multi Spectrum IR Flame Detector - Geniş Spektrumlu IR Alev Dedektörü

Hızlı yangın algılamanın kritik olduğu ve rahatsız edici alarmların bir seçenek olmadığı tehlikeli endüstriler için tasarlanmıştır!

MICROPACK FDS303, patlamaya dayanıklı çok spektrumlu bir IR alev dedektörüdür. Cihaz, uzun mesafelerde hidrokarbon sıvı yakıt ve gaz yangınlarına yanıt vererek üstün performans sunar.

FDS303, 5 saniyede 60 m'de (~ 200 fit) bir hidrokarbon yakıt tavası yangını tespit etmek için Factory Mutual tarafından test edilmiştir.

FDS303, görünür spektrumda tespit edilemeyen hidrokarbon yangınlarının tespitinde üstün performans sunarak FDS301 ve FDS300 Görsel Alev Dedektörlerini tamamlar. FDS303, maksimum yanlış alarm bağışıklığı sağlamak için en son IR alev algılama algoritmalarını kullanır.

Özellikler ve Faydalar

-Çok spektrumlu IR tasarımı, uzun algılama mesafeleri ve gelişmiş yanlış alarm bağışıklığı sağlar,

-Mikroişlemci kontrollü ısıtmalı optikler, zorlu hava koşullarında (kar, buz, yoğunlaşma) çalışmayı sürdürür,

-Uluslararası tehlikeli alan onayları, FM / ATEX / IEC Ex, FM 3260 ve EN 54-10'a göre birden fazla yakıt için sertifikalı performans testi,

-Uzun menzilli alev simülatörü ile yapılan harici test, iskele ihtiyacını en aza indirir,

-Endüstri standardı çıkışları kullanarak kolay entegrasyon: Alarm ve Hata Röleleri; 0-20mA; HART®, standart olarak,

Broşür için tıklayınız (FDS303 Multi Spectrum IR Flame Detector - Geniş Spektrumlu IR Alev Dedektörü)